AJANS ERCİŞ
Sesiniz Olmaya Gönüllüyüz

SEX robotları öldürebilir

Her geçen gün büyüyen teknoloji insanların cinsel hayatına da girmeyi başardı. Son olarak geliştirilen sex robotlarının insan hayatına girmekle birlikte, hayatını sonlandırabileceği de ifade edildi. İngiliz basınına konuşan Deakin Üniversitesi’nden Nicholas Patterson, bu tip cihazların ölümcül sonuçlara yol açabileceği uyarısında bulundu.

 

Duvar’da yer alan habere göre: Yapay zeka araştırmacıları internet bağlantılı robotların yarattığı güvenlik riskleri konusunda uyarıda bulunuyor. Son uyarı, İngiliz basınına konuşan Deakin Üniversitesi’nden Nicholas Patterson’dan geldi. Siber güvenlik uzmanı, Star Online’a yaptığı değerlendirmede bilgisayar korsanlarının bir robot ya da robotik cihazı ele geçirerek bağlantıları, kol ve bacakları, bazı durumlarda cihaza eklenmiş olan kesici aletleri kontrol edebileceklerini belirtti.

 

‘Kontrolleri kolay ele geçiyor’

 

Patterson, seks oyuncakları da dahil günümüz robotlarını hacklemenin bir bilgisayarı ele geçirmekten çok daha kolay olduğunu söyleyerek tehlikeye dikkat çekti.

 

Bu tür robotların ağır ve güçlü olduklarını belirten Patterson, “Korsan hacklediği robot üzerinde tam kontrole sahip olur ve istediği talimatı verebilir. Fiziksel eylemleri gerçekleştirmek, zarar vermek için kesinlikle kullanılabilirler” dedi.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.