AJANS ERCİŞ
Sesiniz Olmaya Gönüllüyüz

‘Kimseyi riske atamam’ dedi kenara çekti

Antalya-Döşemealtı hattında sefer yapan İsmail Atladı, 10 Ağustos Cuma günü öğle saatlerinde durakta beklerken göğsünde ağrı hissetti. Yola çıkan Atladı, ulaşım merkezini arayarak sağlık durumunu anlattı. Merkezden gelen yanıtta Atladı’ya, otobüsü güvenli bir bölgeye park etmesi söylendi.

Ancak Atladı, otobüsü durdurmak için güvenli bir park yeri ararken fenalaştı. İsmail Atladı yolculara, “112’yi arayın ben iyi değilim, benden bu kadar” diyerek yardım istedi ve otobüsü durdurdu.

Yolculardan hemşire olduğunu söyleyen bir kişi, İsmail Atladı’ya müdahale ederek Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Bir başka yolcu ise şoför olduğunu belirtip otobüsü güvenli bir bölgeye çekerek, olası bir kazanın önüne geçmiş oldu.

YOLCULARDAN YARDIM İSTEDİ

Kısa sürede olay yerine gelen 112 ambulansıyla Kepez ilçesindeki OFM Hastanesi’ne götürülen Atladı, kalp krizi geçirdiği tespit edilerek hemen ameliyata alındı. Taburcu edildikten sonra Atladı, yaşadığı olayı hiçbir zaman unutmayacağını söyledi.

Otobüs şoförlerinin sık sık sağlık kontrolünden geçirildiğini belirten İsmail Atladı, “Bir anda ne olduğunu anlamadım. Yolculardan yardım istedim, onlar da gerekeni yaptı. Hemşire olan ilk yardımda bulundu, şoför olan otobüsü park etti. 300 metre daha gitsem ya yeni açılan yoldan düşerdim, ya da diğer yoldan aşağı inerdik. Kimsenin kurtulma imkanı olmazdı. Otobüste yaklaşık 100 kişi vardı. Yolcular biraz paniklemişti” dedi.

KAMERAYA YANSIDI

İsmail Atladı’nın kalp krizi geçirdiği o anlar, otobüsün güvenlik kameralarına yansıdı. Önce merkez istasyonu arayan Atladı, “Kalbim sıkıştırmaya başladı. Hastanenin önüne aracı çekeceğim. Siz yeni bir araç gönderin, ben yola devam edemeyeceğim” dedi. Daha sonra aracı durduran Atladı’nın, yolculara hitaben, “Arkadaşlar ben çok kötü oldum. Gidemeyeceğim, çok kötüyüm. Gözüm kararmaya başladı. Kimseyi riske atamam. Ben çok kötüyüm arayamıyorum, bir ambulans çağırır mısınız. Kolum çok uyuşuyor, kalbime vuruyor” dediği görüldü. (ANTALYA/DHA)

DİĞER HABERLER

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.